Optik Torna

Hakkımızda

Hakkımızda

1959 yılında İbrahim ALPAT tarafından kurulan Optik Torna, Çetin ALPAT’ın yönetime geçmesi ile bugün sahip olduğu vizyon ve üretim olanaklarının temellerini atmıştır. Günümüzde, güncel üretim teknolojileri kullanarak sürdürmekte olduğu faaliyetlerine, ailenin 3. kuşak temsilcisi Demet ALPAT ile devam eden Optik Torna; talaşlı üretim alanında otomotiv sektörü, makine, yedek parça, mobilya sektörü, beyaz eşya, raf, dekorasyon, tente, perde, bağlantı parçaları sistemleri, matbaa ve tekstil sektörlerinde kanıtladığı başarısını, 2000’li yıllardan günümüze savunma sanayine yönelik üretimlerinde göstermektedir.   

Ankara’nın Kazan ilçesinde yer alan 3.750 m² kapalı alanlı tesisinde, Türk savunma sanayinin önde gelen firmalarına alt yüklenici olarak hizmet veren ve stratejik ortaklıklarını sürdüren Optik Torna; küçük boyutlu ve hassas parçaların üretim, test ve depolama süreçlerini titizlik ve güvenle gerçekleştirmektedir. Her türlü alaşımlı çelik, paslanmaz, alüminyum, titanyum, pirinç & bakır alaşımları ve mühendislik plastiklerini, talaşlı imalat alanında ulaşılan en güncel üretim teknolojileri ile uluslararası standartlarda şekillendiren Optik Torna; sürekli büyüme ve mükemmelliyet hedefiyle, ar-ge ve inovasyon çalışmalarına yatırımlarını sürdürmektedir.

Optik Torna, alanında uzmanlaşmış kadrosu ile birçok millileştirme projesinde yer alarak yurtdışından ithal edilen ürünlerin milli kaynaklar ile üretilebildiğini kanıtlamıştır. Patentine sahip olduğu yerli ve milli konnektör ve yeni tasarladığı birçok ürün ile savunma ve havacılık sanayinin ihtiyaçlarını karşılayan Optik Torna, milli menfaatleri ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kurum kültürüne yerleşen ilkeleri, disiplin anlayışı ve sürekli yenilenen hedefleri ile yarım asrı aşkın süredir başarı ve titizlikle çalışmakta ve üretmektedir.

OPTİK TORNA
65 YAŞINDA!

1959’dan bugüne aynı titizlik ve hassasiyet ile faaliyetlerini sürdüren Optik Torna, talaşlı üretim alanında mobilya, aksesuar, otomotiv, enerji ve inşaat gibi farklı sektörlerde gösterdiği tecrübe ve başarıyı 2000’li yıllardan günümüze savunma sanayine yönelik üretimlerinde göstermektedir.  

Patentine sahip olduğu yerli ve milli konnektör ve yeni tasarladığı birçok ürün ile savunma ve havacılık sanayinin ihtiyaçlarını karşılayarak millileştirme çalışmalarında aktif olarak yer alan Optik Torna; kalite ve güven ilkeleri ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Cumhuriyetimizin 100 yılının 65’ine tanıklık etmenin gururunu yaşıyor!